Leczenie zaburzeń snu

Jak wyleczyć zaburzenia snu? Zaburzenia snu to problem, który przytrafić się może każdej płci oraz osobom w różnym wieku. Wynikać może z kilku czynników. Są to na przykład: niewypełnione obowiązki, stresowe sytuacje, tłuste posiłki jedzone na kolację, mocna kawa, a także używki, w tym alkohol. Powody bezsenności mogą być jednak dużo poważniejsze. Brak snu to objaw różnych schorzeń i chorób i może zwiastować niepokojące zmiany w organizmie. Z tego względu warto udać się do specjalisty, który pomoże uzyskać odpowiedź na pytanie: skąd wzięła się u mnie bezsenność?
Osobą, która z pewnością dobierze właściwe leczenie w przypadku bezsenności jest z pewnością psychiatra Tomasz Woźniak, Warszawa (ul. Groszowicka 2 lok. 3). Lekarz ten przepisze odpowiednie produkty farmakologiczne, a także inne metody, które pomogą w pozbyciu się tego kłopotu. Warto jest zadziałać na kilku torach, żeby jak najszybciej otrzymać najlepsze możliwe efekty. Z pewnością oprócz leków, może także pomóc terapia behawioralno – poznawcza. Ważne jest również pozbycie się z sypialni urządzeń elektronicznych, które mogą rozpraszać przed snem, a tym samym utrudniać zasypianie. Istotne jest zasłonięcie okien. Brak światła naturalnego może mieć duży wpływ na ułatwienie zasypiania. Liczy się także to, co zjedliśmy przed snem. Czym lżejsza kolacja, tym lepiej. Warto zadbać także o odpowiednią ilość aktywności fizycznej, która spowoduje, że sen będzie dłuższy. Warto zainteresować się również zapachami. Mogą one korzystnie wpłynąć na zrelaksowanie się i tym samym ułatwić proces zasypiania.
Przyczyn bezsenności jest wiele. Odpowiedni specjalista wskaże te, które nas dotyczą oraz dobierze odpowiednie leczenie. Stosując się do jego porad oraz biorąc pod uwagę powyższe wskazówki powinniśmy dość szybko pozbyć się problemu z zasypianiem.

Be the First to comment.

Skomentuj